čtvrtek 12. dubna 2012

Chuť krve (RC Review)

Původní název: Bloodlust
Autor: "L.J.Smith"
Datum vydání: říjen 2011
Původní datum vydání: January 4th 2011
Série: Stefanovy deníky
Díl: druhý
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Milena Hordinová
Počet stran: 216
Žánr: Young Adult, 
Datum četby: 19.- 24. 2012

Anotace: 
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.   

Stefan a Damon Salvatore se stali upíry a musí se vypořádat s následky svého osudu. V rodném městečku Mystic Falls už pro ně není bezpečno. Na každém kroku je pronásledují lovci upírů. Vydají se tedy do New Orleans, které nabízí pokušení, ale i nebezpečí. V patách jim je totiž sadistický lovec upírů...  

Toto je druhý díl v edici Stefanovy deníky.

*recenze může obsahovat spoilery na předchozí díl*V druhém díle se vracíme opět do Mystic Falls, kde však pobudeme jen chvíli, a se Stefanem a Damonem se vaydáme do New Orleans.Poté, co se v minulém dílu bratři staly upíry a přišli o svoji lásku Katherine, mezi nimi vznikly neshody. Ze Stefana se stal krvežíznivou stvůrou, která nemá slitování s žádným lidským životem. Damon se odmítá krmit a po jedné krvavé vraždě se otáčí k bratrovi zády a utíká.

Tenhle díl je něčím novým i pro zastánce seriálové podoby. Damon, kterého na začátku knihy sledujeme, není ten sarkastický, nemilosrdný, vše-je-mi-jedno upír. Tenhle Damon dělá všechno, aby ukončil svůj ubohý věčný život a tak se dostává do situace, ze kterého ho bude muset dostat jeho bratříček....Jenže Damon o pomoc nestojí.

Jak už jsem řekla, setkáváme se tu opět s bratry Salvatory, ale najdeme tu i nové postavy. Jednou z nich je například Lexi. 
Lexi je stará upírka, která v New Orleans vede upíří družinu. Ta se stará o to, aby zůstaly ukrytí a nepřitahovali na sebe zbytečnou pozornost. Tahle dáma mi přišla jako takový prototyp Marry Poppins, která má na srdci jen to, aby se ze Stefana stal hodňoučký vegetariánský upír.


Jenže Stefan si hodlá zahrát na "Velkého bráchu", jelikož zjistí, že je Damon držen v cirkuse, jako krvelačná stvůra pro pobavení.


Tato kniha je pro - ano budu se opakovat - fanouška seriálu příjemným počtením na deštivá odpoledne, která nám odhalí něco málo ze zákulisí seriálu a minulosti bratrů "S".


Pro "pouhého čtenáře" to však může být průměrná, místy až podprůměrná kniha, která v něm nezanechá žádnou větší odezvu.


Jde tedy vidět, že tvůrci seriálu vzali to, co chtěli vidět diváci, a sepsali to...Olalá máme knihu.


Nebudu nejspíš jediná, kdo má u této knihy problém s překladem. Přeci jen se pohybujeme v druhé polovině devatenáctého století a výrazy jako "Brácho" mi tu stále nesedí. 
A jedno zásadní - ROZRAZIL. Ano, jde poznat že Upíří deníky překládá jiná osoba než Stefanovy. Ať už si tuhle knihu přečte fanoušek knižní podoby či seriálu, udeří ho do očí že tu máme jakýsi rozrazil a ne náš starý známý sporýš.


Kniha byla příjemná a čtivá, ale nebyl to žádný úžasný kousek, který si postavím do popředí mé knihovny.


3 HVĚZDIČKY
Žádné komentáře:

Okomentovat