pondělí 8. dubna 2013

Filmová podoba týdne (5)

Pondělní meme z tvorby Niklause. Cílem je každý týden uveřejnit jeden film, popř. seriál, který vznikl na základě knihy.

Tento týden vybírám film, který už nějaký ten rok na světě je a my se - konečně - toto léto dočkáme jeho pokračování. A není to nic jiného, než Percy Jackson - Zloděj blesku!


Percy Jackson: Zloděj blesku

Základní informace
Autor knihy: Rick Riordan
Název knihy: Zloděj blesku

Režisér: Chris Columbus
Rok: 2010
Hudba: Christophe Beck
Obsazení: 
Percy - Logan Lerman
Annabeth - Alexandra Daddario
Grover - Brandon T. Jackson


Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina. 

Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji. 

Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí.

Trailer

Můj názor
Asi jako všichni v případě tohoto filmu jsem knihu četla až jako druhou. Film jako takový je dobře udělaný, je poutavý, herci jsou skvěle vybráni a vy jste nadšeni od úvodu po závěrečné titulky. Díky tomuhle filmu jsem propadla Loganovi a o dnešního dne mě to neopustilo.

Když se mi ale o rukou dostala kniha, začala jsem srovnávat....A ten film s předlohou nemá společného skoro nic. Od barvy Annabethiných vlasů až po celé jejich putování. Je to jeden z těch případů, kdy si nepřipouštím, že to má něco společného s knihou.... Ale i tak ten film miluju ♥

1 komentář: